Nadużywanie substancji, zabójstwo i gwałtowne zachowania

Czytelnicy narysowani do tej książki ze względu na chwytliwy tytuł będą rozczarowani. Chociaż istnieje obszerna lista 317 referencji, autorzy sami zauważają, że badania nadużywania alkoholu, przemocy i zabójstw są słabe lub nieodpowiednie pod względem ich metod i projektu eksperymentalnego. Pięć z 11 rozdziałów, rdzeń książki, składa się z historii pięciu alkoholików, którzy popełnili lub usiłowali popełnić morderstwo. Czterech z tych pacjentów było również zależnych od wielu (uzależnionych od kombinacji amfetamin, marihuany, inhalantów, barbituranów, mniejszych środków uspokajających i kokainy). Autorzy utrzymują, że materiał sprawy dotyczący tych pięciu tematów umożliwi czytelnikom wypowiadanie się wielu wcześniej pozostawionych bez odpowiedzi pytań związanych z alkoholizmem i agresywnymi zachowaniami , co sugeruje, że autorzy odpowiedzieli na pytania. Odważne żądanie. Nie podajemy po prostu odpowiedzi na pytania dotyczące roli czynników medycznych, neurologicznych, percepcyjnych, motorycznych, poznawczych, psychologicznych, społecznych, edukacyjnych i sytuacyjnych w określaniu związku między uzależnieniem od substancji a zachowaniami przemocowymi.
Autorzy cytują wiele badań, które potwierdzają, że większość morderców pije lub jest pod wpływem alkoholu, kiedy zabijają. Z drugiej strony zauważają, że mniej niż 2 procent alkoholików i alkoholików popełnia morderstwo. Oznacza to, że ponad 98% alkoholików i osób nadużywających alkoholu nie popełnia morderstwa. Tak więc, o wiele więcej niż alkohol bierze udział w pytaniu, kto staje się zabójcą. Nie otrzymujemy pomocy od autorów. Nie mogę się zgodzić, że książka ta, jak twierdzą, będzie bardzo przydatnym źródłem informacji i wskazówek dla wszystkich dostawców usług zdrowotnych, którzy pracują z alkoholikami i narkomanami i ich rodzinami lub że personel organów ścigania, kryminologów, socjologów prawnicy, terapeuci rodzinni lub małżeńscy oraz doradcy ds. korekcji uznają to za niezwykle wartościowe w ich różnorodnych rolach w odniesieniu do brutalnych alkoholików lub osób nadużywających substancji .
Rozdział zatytułowany Rola specjalisty ds. Zdrowia psychicznego w sprawach dotyczących zabójstw alkoholowych i związanych z używaniem substancji stanowi dobrą radę dla specjalistów od zdrowia psychicznego i lekarzy ogólnych, którzy mogą zostać wezwani do złożenia zeznań eksperckich w imieniu osoby uzależnionej od alkoholu lub substancji psychoaktywnych. jest oskarżony o przestępstwo. Ta książka może mieć miejsce jako źródło odniesienia w bibliotekach uniwersyteckich i medycznych, ale w innym przypadku nie jest zalecana.
Abraham L. Halpern, MD
New York Medical College, Valhalla, NY 10595

Artykuły cytowane (30)
Zamknij Cytowanie artykułów
[patrz też: medycyna grabieniec, antybiotyk amoksiklav, gumtree myślenice ]